Apie klubą

Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubas įkurtas Kyviškėse 1947 metais. Sovietmečiu tai buvo didžiausias akrobatinio skraidymo sporto vystymo židinys Lietuvoje. 


Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo periodu aeroklubo iniciatyva Kyviškių aerodromas, lėktuvai ir technika, siekiant šią bazę geriau panaudoti valstybinėms reikmėms, buvo perduoti karinėms struktūroms.

1997 m. Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubas tapo  savarankiška visuomenine organizacija ir nedelsdamas pradėjo vystyti savo  veiklą. Ilgo ir nuoseklaus darbo dėka pirmieji lėktuvai  klube atsirado tik 2003 metais, ir dabar mūsų sportininkai jau sugeba užimti  prizines  vietas LR čempionatuose ir tarptautinėse  varžybose, o aeroklubas tapo vienu iš stipriausių akrobatinio skraidymo ir  parašiutų  sporto klubų Lietuvoje.

Aeroklubo  prezidentas Jurgis Kairys savo pasiekimais žinomas visame Pasaulyje. Akrobatinio skraidymo meno mokytis pas mus atvyksta lakūnai  iš  Suomijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos bei kitų užsienio šalių. Kiekvienais metais Kyviškėse rengiamos akrobatinio skraidymo Advanced kategorijos Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos, įvairių kategorijų akrobatinio skraidymo varžybos.

Akrobatinio skraidymo Advanced kategorijos Lietuvos komanda, kurią sudaro Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo nariai, reguliariai  dalyvauja Pasaulio ir Europos čempionatuose. Daug dėmesio skiriame jaunų lakūnų ir sportininkų ugdymui, nuo 2011 m. aeroklube veikia vaikų sklandymo mokykla.2011 m. birželio 3 d. Lietuvos Civilinės aviacijos administracija (CAA) išdavė Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubui mokymo įstaigos akreditavimo pažymėjimą, kuris suteikia teisę permokyti aviacijos specialistus skraidyti akrobatiniais lėktuvais Jak-52 ir kitais atitinkamo tipo akrobatiniais lėktuvais, suteikiant akrobatinio skraidymo piloto kvalifikaciją. Taip pat Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubui suteikta teisė ruošti akrobatinio skraidymo pilotus-intruktorius.